Roztoczański Park Narodowy

Ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz 50-lecia Słowińskiego Parku Narodowego, zaprosiliśmy pozostałe Polskie Parki Narodowe do zorganizowania w Muzeum Przyrodniczym SPN w Smołdzinie, czasowych wystaw fotograficznych, ukazujących piękno poszczególnych Parków. Przez cały maj zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wystawą przedstawiającą przyrodę Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Roztoczański Park Narodowym jest szczególnym miejscem na mapie Polski. W jego granicach znajdują się tereny o największych wartościach przyrodniczych Roztocza Środkowego i długiej – sięgającej już XVI w. – tradycji ochrony przyrody. Na uwagę zasługuje bogactwo zespołów roślinnych, szczególnie cenne są drzewostany jodłowe, jodłowo-bukowe oraz stanowisko buczyny karpackiej. Równie bogata jest fauna Parku – na jego obszarze stwierdzono współwystępowanie gatunków z Europy północnej i południowej, pogranicza euroazjatyckiego oraz o szerokim rozprzestrzenieniu geograficznym. Na wystawie można podziwiać m.in. konika polskiego. Ostoja tych zwierząt, potomków dzikich koni tarpanów, działa w Roztoczańskiego Parku Narodowego już od 1982 r.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą ukazującą piękno i różnorodność Roztoczańskiego Parku Narodowego!

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..