Rodzinny Piknik Ekologiczny i Wielki Dzień Pszczół

W sobotę 06 sierpnia na terenie byłej jednostki wojskowej w Czołpinie odbył się IV Rodzinny Piknik Ekologiczny połączony z obchodami Wielkiego Dnia Pszczół. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody zdarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wydarzenia chętnie brali udział w grach i zabawach na zaaranżowanych stanowiskach. Podczas wykonywania aktywności można było dowiedzieć się jakie są naturalne środki ochrony roślin, poznać gatunki rodzime przyjazne pszczołom oraz zagrożenia ze strony roślin inwazyjnych. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, że trzmiele nie są bąkami i nie wszystko w czarno-żółte paski jest pszczołą lub osą. Na jednym ze stanowisk SPN można było również dowiedzieć się jak brzmi nazwa łacińska pewnych gatunków zwierząt, np. ropucha szara to Bufo bufo, a puchacz - Bubo bubo. W ramach obchodów Wielkiego Dnia Pszczół została również przygotowana prezentacja multimedialna nt. roślin przyjaznych pszczołom. Dodatkowym atutem wydarzenia była obecność Partnerów - Zespołu Pomorskich Parków Krajobrazowych, reprezentowanego przez PK "Dolina Słupi", Fundacji Akcja Bałtycka, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec" oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Partnerom i Wolontariuszom pod opieką pani Ireny Kurek za obecność, udział i świetną zabawę!

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..