Sztuka latania

Serdecznie zapraszamy na wystawę autorstwa Pani Doroty Korpanty pt. „Sztuka latania”. Wystawa zawiera zdjęcia przedstawiające dwóch, uczących się trudnej sztuki latania, bocianich braci oraz zdjęcia przedstawiające okolicę bocianiego gniazda, które znajduje się w miejscowości Łokciowe (dawne Wilkowo). Z miejscowości, leżącej tuż przy środkowej części Parku, rozpościera się piękny widok na SPN w tym na Wydmę Czołpińską. Zdjęcia prezentowane będą w Muzeum Przyrodniczym w Smołdzinie przez cały sierpień.

Poniżej przedstawiamy krótką informację o Autorce zdjęć oraz o wystawie:

Zauroczona wyjątkowością tutejszej przyrody wracam w okolice Czołpina od wielu lat. Nadmorskie wydmy, sosnowe lasy, jeziora i łąki wraz z mieszkającymi tu zwierzętami, tworzą niepowtarzalny klimat tej okolicy. Cykl zdjęć nauka latania powstał w sierpniu 2015 roku podczas obserwacji rodziny Bociana białego (Ciconia ciconia) gniazdującego w Wilkowie (obecnie Łokciowe). Z zainteresowaniem i często rozbawieniem towarzyszyłam rodzeństwu młodych bocianów w ich treningu i przygotowaniach do samodzielnego lotu. Owocem moich obserwacji jest prezentowany cykl zdjęć, „Sztuka Latania”, którym dzielę się z Państwem.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..