Wielki Dzień Pszczół

Słowiński Park Narodowy po raz drugi ma przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskim Wielkim Dniu Pszczół, poprzez organizację tego święta na swoim terenie. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz odwiedzających Park do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 6 sierpnia 2016r. na terenie byłej jednostki wojskowej w Czołpinie. Obchody Wielkiego Dnia Pszczół będą stanowiły część Rodzinnego Pikniku Ekologicznego Słowińskie Ścieżki - wydarzenia edukacyjnego, organizowanego co roku przez Słowiński Park Narodowy w pierwszy weekend sierpnia. Więcej informacji o wydarzeniu http://slowinskipn.pl/pl/component/content/article/7-aktualnosci-list/1063-200716.html

Program "Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom" inspiruje lokalne społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy życia pszczołowatych w Polsce poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom.

Zasady Przyjaciół Pszczół:

1. Nie wypalam traw i liści

2. Sadzę rośliny rodzime i unikam inwazyjnych

3. Pozostawiam miejsca półdzikie

4. Używam nawozów naturalnych

5. Pomagam tworzyć gniazda dla pszczołowatych

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..