17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!

tytulOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier zaprasza do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

Nauczycielki i nauczyciele: zabierzcie dzieci na dwór / na pole (a najlepiej do lasu!). Uczennice i uczniowie: namówcie ciało pedagogiczne, żeby w ten dzień lekcje odbyły się na świeżym powietrzu! Rodzice: zadbajcie o zdrowie i prawidłową edukację ekologiczną swoich dzieci i zainteresujcie szkołę Dniem Pustej Klasy. Przygotujemy dla Was ciekawe pomysły na zajęcia terenowe, a nauczycieli zapraszamy na seminaria. Już dziś zapiszcie w kalendarzu tę datę - 17 czerwca! Zgłoście szkołę, przedszkole, świetlicę do obchodów Dnia Pustej Klasy. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy (dostępny na www.dzienpustejklasy.pl), a wyślemy Wam bezpłatnie książkę „W dziką stronę. Rozmowy o edukacji w przyrodzie”. Dołączcie do wydarzenia na FB (https://www.facebook.com/events/248456362153097/) i zapraszajcie na nie swoich znajomych.

Dzień Pustej Klasy to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..