Światowy Dzień Ptaków Wędrownych

Słowiński Park Narodowy, jako jeden z partnerów wydarzenia, serdecznie zaprasza w dniach 14-15 maja wszystkich zainteresowanych na Piknik Naukowy w Kuźnicy na Helu organizowany z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych.

Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia jest temat nielegalnego handlu, przetrzymywania i zabijania ptaków. Choć temat jest trudny i mało przyjemny, nie można przejść obojętnie wobec niego.

Tradycyjnie Piknik Naukowy odbędzie się na plaży w Kużnicy przy wejściu nr 29. W tym celu powstanie miasteczko namiotowe, na którym swoje stoiska edukacyjne przygotują: Akcja Bałtycka, Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła, WWF Polska, Trójmiejska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytut Zoologii Polskiej Akademii Nauk, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling, Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków "Ostoja" oraz Słowiński Park Narodowy. Wśród atrakcji nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. Naukowe Koło Ornitologiczne Kos Uniwersytetu Gdańskiego poprowadzi Kącik Malucha, w który na dzieci czekają zabawy plastyczne. Dużą atrakcją jest bogata oferta wycieczek, warsztatów oraz gier terenowych. Warsztaty astronomicznie specjalnie dla nas poprowadzi prof. Aleksander Szwarzenberg-Czerny z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN.Podczas warsztatów ornitologicznych uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się jaką dietę ma sowa, nauczyć się rozpoznawania piór czy samodzielnie zrobić budkę lęgową. Na odwiedzających czekają również warsztaty plastyczne dedykowane ptakom. Ponadto podczas Pikniku odbędzie się kiermasz rękodzieła przyrodniczego. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do Informacji Turystycznej w Kużnicy, w której w sobotę w godzinach 16-18 odbędą się prelekcje i pokazy slajdów.                 Światowy Dzień Ptaków Wędrownych 2016 jest realizowany w ramach projektu „Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Patronat medialny nad Świętem objęli: Radio Gdańsk, Ptaki Polski, ecoPress.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegółowy plan wydarzenia edukacyjnego znajduje się na plakacie informującym o pikniku.

Serdecznie zapraszamy!

tyt1

tyt2

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..