Europejski Dzień Parków Narodowych

tn tytulW rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. W tym roku obchodzimy już 107. rocznicę powołania pierwszego europejskiego Parku Narodowego Sarek. Ten niezwykły w swej różnorodności naturalny obszar północnej Szwecji, który wraz z ośmioma kolejnymi szwedzkimi parkami narodowymi założonymi jeszcze tego samego roku, stał się z górą sto lat temu żywym symbolem idei ochrony dzikiej przyrody.

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Parków Narodowych oraz Dnia Dziecka Słowiński Park Narodowy od wielu lat organizuje wydarzenie edukacyjne pn. „Ostoja Słowińska – przyrodniczą perła Europy”. 1 czerwca 2016 r. zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wydarzeniu. Każda grupa, która skorzysta z zaproszenia i weźmie udział w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie lub w jego Filii w Rąbce k. Łeby w niecodziennej lekcji różnorodności biologicznej, otrzyma zezwolenie na realizację własnego programu edukacyjnego na terenie Parku. Dokument ten upoważni młodzież i dzieci w dniu 1 czerwca 2016 r. do wejścia na teren SPN bez uiszczania opłat oraz nabycia biletu o wartości 0,50 zł od osoby do obiektów edukacyjnych SPN (Muzeum, latarnia w Czołpinie, wieża na Rowokole). Na uczestników zabawy czekamy w Muzeum w Smołdzinie i w Rąbce w godzinach 10.00 – 13.00.

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..