Warsztaty edukacyjne dla mieszkańców i przewodników

W sobotę 9 kwietnia odbyło się spotkanie edukacyjne dla dorosłych mieszkańców otuliny SPN i przewodników. W ramach warsztatów „Udostępnianie parku narodowego, a cele ochrony przyrody” w sali dydaktycznej w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie miała miejsce prezentacja i zajęcia praktyczne z wykorzystaniem kart pracy, tablicy interaktywnej i tekstów źródłowych nt. form ochrony przyrody. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia terenowe. Tym razem zaprezentowano możliwości wykorzystania ścieżki przyrodniczej na Rowokół jako trasy o ogromnym potencjale edukacyjno – turystycznym. Wiele emocji wzbudziły zajęcia polegające na wyznaczaniu wieku, wysokości i obwodu pnia drzewa. Oprócz prostych metod pomiarów zaprezentowano możliwości wykorzystania urządzeń takich jak: wysokościomierz Suunto, średnicomierz, świder przyrostowy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, dyskusję i cenną wymianę zdań.

 

Kolejne spotkanie tego typu odbędzie się w sobotę 23 kwietnia. Tematem przewodnim będą ekosystemy wodne w SPN i programy ich ochrony.

W dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia udziału w warsztatach.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..