Warsztaty edukacyjne w ramach projektu nr LIFE13 NAT/PL/000018 o akronimie LIFENaturaSlowinskaPL

Ruszył nowy cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Ochrona wybranych siedlisk i gatunków priorytetowych Ostoi Słowińskiej i Pobrzeża Słowińskiego” w ramach projektu nr LIFE13 NAT/PL/000018 o akronimie LIFENaturaSlowinskaPL finansowanego ze środków Instrumentu Finansowego Life+ przez Komisję Europejską oraz NFOŚiGW.

 

Warsztaty poświęcone zagadnieniom ochrony siedlisk, ptaków i ryb objętych projektem, ponadto zagrożeniom wynikającym z antropopresji, prowadzane będą przez cały okres trwania projektu. Podczas warsztatów chcemy przekazać uczestnikom, jak i dlaczego warto dbać o przyrodę. Stawiamy sobie za cel propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, w tym rozwijanie umiejętności w zakresie interpretacji przyrody. Grupę docelową stanowią uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów objętych programem edukacyjnym Słowińskiego Parku Narodowego.

 

Chęć udziału w warsztatach wyraziły: Szkoła Podstawowa w Szczenurzy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół w Wicku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie. Pierwsze warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej w Szczenurzy.


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..