Aktualności

Ferie z przyrodą06.02.2019

Jak co roku, w czasie ferii zimowych, Słowiński Park Narodowy we współpracy z Biblioteka Miejską w Łebie organizuje warsztaty przyrodnicze. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Łebie


Więcej
Interesujące obserwacje gęsi małych w SPN05.02.2019

tn

W najnowszym numerze Przeglądu Przyrodniczego ukazał się artykuł dotyczący obserwacji gęsi małych w Słowińskim PN. Gęś mała (Anser erythropus) to silnie zagrożony gatunek w Europie, ginąca europejska populacja gęsi z Półwyspu Skandynawskiego, przed wiekiem szacowana na ponad 10 000 os., liczy obecnie ok. 35-55 par.


Więcej
Światowy Dzień Mokradeł – 2 lutego30.01.2019

Światowy Dzień Mokradeł – 2 lutego

Jak co roku w dniu 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł, który upamiętnia uchwalenie i podpisanie Konwencji Ramsarskiej, czyli konwencji o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego.


Więcej
Monitoring Zimujących Ptaków Wodnych (MPZW)14.01.2019

tnW połowie stycznia w całej Polsce trwają koordynowane przez OTOP liczenia ptaków zimujących, wykonywane jako element Państwowego Monitoringu Środowiska. W ramach Monitoringu Zimujących Ptaków Wodnych (MPZW) wytypowano 372 najważniejszych miejsc zimowania ptaków wodnych, takich jak odcinki rzek, jeziora, zalewy, przybrzeżna strefa Morza Bałtyckiego.


Więcej
Wystawa prac konkursowych „Bogactwo Słowińskich siedlisk przyrodniczych”07.01.2019

Wystawa prac konkursowych „Bogactwo Słowińskich siedlisk przyrodniczych”

Słowiński Park Narodowy ma przyjemność zaprosić na wystawę prac uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bogactwo Słowińskich siedlisk przyrodniczych", realizowany w ramach projektu nr LIFE13 NAT/PL/000018 pn. „Ochrona wybranych siedlisk i gatunków priorytetowych Ostoi Słowińskiej PLH220023 i Pobrzeża Słowińskiego PLB220003 Etap I".


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..