Aktualności

covid
Ochrona sieweczki obrożnej w Słowińskim Parku Narodowym w sezonie 202021.10.2020

Ochrona sieweczki obrożnej w Słowińskim Parku Narodowym w sezonie 2020

W 2020 r. kontynuowaliśmy prowadzoną od 2018 r. ochronę czynną sieweczki obrożnej (Charadrius hiaticula) w Słowińskim Parku Narodowym. W Parku głównym terenem lęgowym sieweczki są nadmorskie plaże i wydmy, pojedyncze pary obserwowane są również na zagłębieniach międzywydmowych oraz solniskach.


Więcej
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu”30.09.2020

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu”, organizowana przez Akademię Pomorską w Słupsku i współorganizowana przez Słowiński Park Narodowy oraz Czernichowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny odbyła się w dniach 24-25 września 2020 roku w Słupsku, w formie on-line.


Więcej
Wizyta czeskiego Komitetu Mokradłowego w Słowińskim Parku Narodowym30.09.2020

Wizyta czeskiego Komitetu Mokradłowego w Słowińskim Parku Narodowym

Komitet Mokradłowy jest grupą doradczą, złożoną z ekspertów zajmujących się badaniem, ochroną i administrowaniem obszarami wodno-błotnymi na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym mokradłami. Komitet Mokradłowy powstaje na podstawie Konwencji o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego (zwanej Konwencją Ramsarską).


Więcej
Dycha po piachu03.09.2020

tn

W tym roku wyjątkowo, bo w ostatnią sobotę sierpnia, ale niezmiennie ku uciesze fanów Słowińskiego Parku Narodowego i biegów terenowych, odbyła się VII edycja „Dychy po piachu”. Impreza o charakterze rekreacyjno - edukacyjnym przyciągnęła pomimo porannej, lekko niesprzyjającej aury pogodowej - 76 uczestników.


Więcej
Komunikat dla osób zwiedzających SPN w dniu 04.09.2020r01.09.2020

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie informuje, że w dniu 04.09.2020r. (piątek) ekspozycja z przyczyn technicznych nie będzie udostępniona do zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy ponownie już w sobotę.  

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..