Aktualności

Spotkanie ornitologów Pomorza w Łebie14.03.2019

Spotkanie ornitologów Pomorza w Łebie

IX Zjazd Ornitologów Pomorza w tym roku odbył się w Łebie w dniach 08-10.03.2019r. Nasza obecność też została zaznaczona jako ważnego miejsca dla ornitofauny na mapie Pomorza.


Więcej
Podsumowanie II Akcji Karmnik w Słowińskim Parku Narodowym01.03.2019

Podsumowanie II Akcji Karmnik w Słowińskim Parku Narodowym

Zakończyliśmy zimowe obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik 2018/19 w Słowińskim Parku Narodowym. Był to bardzo udany drugi sezon – podczas 7 odłowów zaobrączkowaliśmy 726 osobników z 16 gatunków. Odczytaliśmy 353 własne wiadomości powrotne. Pojawiły się również zagraniczne obrączki obce!bogatka posiadała obrączkę z Litwy, ze stacji Ventės ragas, natomiast modraszka posiadała obrączkę z Rosji.


Więcej
Ferie z przyrodą25.02.2019

Ferie z przyrodą

Ferie już za nami a wraz z nim zakończyły się warsztaty „Ferie z przyrodą” organizowane przez Słowiński park Narodowy wraz z Biblioteką Miejską w Łebie. Podczas naszych spotkań dzieci i młodzież dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki oraz poznały ciekawostki dotyczące owadów.


Więcej
Ferie z przyrodą06.02.2019

Jak co roku, w czasie ferii zimowych, Słowiński Park Narodowy we współpracy z Biblioteka Miejską w Łebie organizuje warsztaty przyrodnicze. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Łebie


Więcej
Interesujące obserwacje gęsi małych w SPN05.02.2019

tn

W najnowszym numerze Przeglądu Przyrodniczego ukazał się artykuł dotyczący obserwacji gęsi małych w Słowińskim PN. Gęś mała (Anser erythropus) to silnie zagrożony gatunek w Europie, ginąca europejska populacja gęsi z Półwyspu Skandynawskiego, przed wiekiem szacowana na ponad 10 000 os., liczy obecnie ok. 35-55 par.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..