Aktualności

Ultra Wydma 201920.11.2019

Ultra Wydma 2019

Za nami pierwsza edycja Ultra Wydmy, niezwykłej imprezy biegowej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, stworzonej przez biegaczy dla biegaczy.  W pierwszy weekend października (04 - 06.10.2019r.) na stracie w Łebie stanęło 146 uczestników, którzy mieli okazję rywalizować na trzech dystansach (20, 50 i 100 km), poprowadzonych przez teren całego Parku .


Więcej
Ochrona sieweczki obrożnej w Słowińskim Parku Narodowym15.11.2019

Ochrona sieweczki obrożnej w Słowińskim Parku Narodowym

Sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula) objęta jest ścisłą ochroną gatunkową i widnieje jako gatunek narażony na wyginięcie (VU) w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Gniazdo tego gatunku nie przypomina „typowego” ptasiego gniazda – jest niewielkim dołkiem w piasku, często otoczonym plażowymi kamykami. Samica składa do niego 3-4 doskonale zakamuflowane jaja. Gniazdo położone jest zwykle u podnóża wydm, w pewnej odległości od...


Więcej
XXIV edycja konkursu literacko-plastycznego 05.11.2019

XXIV edycja konkursu literacko-plastycznego

Zapraszamy uczniów ze szkół leżących w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego do udziału w XXIV edycji konkursu literacko-plastycznego pod hasłem „Ochrona gatunków zagrożonych”.


Więcej
Wyniki konkursu plastycznego pt. „Rośliny i zwierzęta chronione, które żyją w Słowińskim Parku Narodowym”29.10.2019

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Rośliny i zwierzęta chronione, które żyją w Słowińskim Parku Narodowym”

Z wielką przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. „Rośliny i zwierzęta chronione, które żyją w Słowińskim Parku Narodowym”. Konkurs organizowany był, we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Łebie.


Więcej
Konferencja i warsztaty przyrodnicze Orzechowo Morskie23.10.2019

Konferencja i warsztaty przyrodnicze Orzechowo Morskie

W dniach od 18 do 20 października 2019 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Leśnik” w Orzechowie Morskim oraz na terenie Słowińskiego Parku Narodowego odbyła się konferencja połączona z warsztatami przyrodniczymi pt. „O ochronie oraz użytkowaniu zasobów przyrodniczych, puszczach, lasach i ich mieszkańcach”.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..