Aktualności

Ochrona ptaków przed kolizjami ze szklanymi powierzchniami15.03.2023

Fragment budynku w kolorze kremowym z oknami, na których naklejone są taśmy z białymi kropkami.

Wzrok jest dla ptaków jednym z najważniejszych zmysłów. To dzięki niemu ptaki są w stanie wykryć niebezpieczeństwo czy znaleźć pożywienie. „Sokoli wzrok” jest ogólnie znaną frazą, występującą w wielu językach świata i oznaczającą wzrok idealny. To właśnie dzięki temu zmysłowi u ptaków rozwinęła się tak niezwykła komunikacja opierająca się na kolorach piór, tańcach, lotach godowych i całym systemie znaków nie do końca zrozumiałych...


Więcej
Konsultacje społeczne dotyczące projektu Strategii Terytorialnej 09.03.2023

1 marca 2023 roku w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie odbyło się spotkanie Rady Partnerstwa Strefy Przybrzeżnej. Przyjęty został projekt STRATEGII TERYTORIALNEJ dla Obszaru Funkcjonalnego STREFA PRZYBRZEŻNA, który będzie przedmiotem konsultacji społecznych, planowanych na marzec 2023 r. Zachęcamy do zapoznania się z projektem!


Więcej
Konkurs i warsztaty fotograficzne w Słowińskim Parku Narodowym17.02.2023

Słowiński Park Narodowy wspólnie z Fundacją PGE zaprasza młodzież uczęszczającą do klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie i warsztatach fotograficznych, które odbędą się w ramach programu edukacyjnego Słowińskiego Parku Narodowego pt.: „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”.


Więcej
Noc sów ze Słowińskim Parkiem Narodowym09.02.2023

Plakat reklamujacy wydarzenie "Noc sów" ze Słowińskim Parkiem Narodowym

Puszczyki rozpoczynają w lutym swój okres godowy, a to niezaprzeczalny zwiastun zbliżającej się Nocy Sów – ogólnopolskiej akcji organizowanej po raz 12. przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK. W tym roku wydarzenie realizowane w Słowińskim Parku Narodowym odbędzie się aż trzykrotnie, w trzech różnych lokalizacjach


Więcej
Wręczenie nagrody Laureatce Konkursu na stworzenie logotypu Słowińskiego Rezerwatu Biosfery31.01.2023

Praca Mileny Darii Bownik - 1 miejsce w Konkursie

W dniu 10 stycznia 2023r. w siedzibie Słowińskiego Parku Narodowego nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody Pani Milenie Bownik uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, która zdobyła I miejsce w konkursie graficznym na stworzenie logo Słowińskiego Rezerwatu Biosfery.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..