Aktualności

covid
Ochrona sieweczki obrożnej w Słowińskim Parku Narodowym w sezonie 202109.11.2021

Sieweczka obrożna, niewielki brązowo-biały ptak siewkowy z czarną obrożą i pomarańczowo-czarnym dziobem z niebieską obrączką ornitologiczną o numerze H3, stoi na plaży.Sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula) objęta jest ścisłą ochroną gatunkową, wymaga ochrony czynnej, a na „Czerwonej liście ptaków Polski” została umieszczona z kategorią EN – zagrożona (Wilk i in. 2020). W Parku głównym terenem lęgowym tego gatunku są nadmorskie plaże i wydmy, pojedyncze pary obserwowane są również na zagłębieniach międzywydmowych.


Więcej
Konkurs Roztoczańskiego Parku Narodowego22.10.2021

Słowiński Park Narodowy zaprasza do aktywnego uczestnictwa w konkursie „Opowieści z leśnej księgi Parku” – Fascynujący Świat Sów.Ten niezwykły projekt edukacyjny zorganizowany przez Roztoczański Pak Narodowy ma za zadanie przybliżyć wszystkim fascynatom przyrody wybrane gatunki sów. Na prace uczestników organizator będzie czekał przez najbliższe 9 miesięcy, a każdy z nich wyznacza nowego bohatera zabawy...


Więcej
VIII Rodzinny Piknik Edukacyjny06.08.2021

Kompleks zabytkowych zabudowań z czerwonej cegły muzeum SPN w Czołpinie

Już od kilku lat w pierwszą sobotę sierpnia zapraszamy na nasz Rodzinny Piknik Edukacyjny, który w tym roku odbędzie się przy Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie w dniu 7 sierpnia od godz. 10:00 do godz. 14:00.


Więcej
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla przedszkoli 13.07.2021

Praca plastyczna przedstawiajaca mewę srebrzystą. Na błękitnym tle znajduje się kontur ptaka wycięty z papieru i oklejony białą bibułą. Całość dopełniają trzy okrągłe obłoczki z plasteliny.

Na tegoroczny II konkurs plastyczny dla przedszkolaków w ramach cyklu „Prezentacja roślin i zwierząt Muzeum SPN w Czołpinie nadesłano 46 prac plastycznych wykonanych w dwóch kategoriach wiekowych.


Więcej
Zaproszenie na nieodpłatne warsztaty edukacyjne dla osób dorosłych o tematyce przyrodniczej w dniu 21.07.2021 r. w formie online09.07.2021

Słowiński Park Narodowy serdecznie zaprasza osoby dorosłe zamieszkujące obszar gmin, w obrębie których położone są obszary  Natura 2000: Ostoja Słowińska i Pobrzeże Słowińskie, na nieodpłatne warsztaty edukacyjne pt.: „Ochrona wybranych siedlisk i gatunków priorytetowych Ostoi Słowińskiej i Pobrzeża Słowińskiego”. Warsztaty zostaną przeprowadzone w formie online poprzez aplikację zoom dnia 21.07.2021 r. w godzinach 16:00-19:00.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..