Aktualności

Konkurs przyrodniczy28.03.2019

Konkurs przyrodniczy

W dniu 28 marca 2019 roku w Bibliotece Miejskiej w Łebie odbyła się VII edycja konkursu pn. „Ochrona przyrody w SPN i Nadleśnictwie Lębork”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów w dwóch grupach wiekowych.


Więcej
O lesie i o wodzie27.03.2019

O lesie i o wodzie

Zawsze nam niezmiernie miło, gdy inicjatywa poznawania przyrody Parku wychodzi od społeczności l miejscowych. Wspieramy i uczestniczymy w takich wydarzeniach. Tym razem okazji trochę się uzbierało. Bo i wiosna, Międzynarodowy Dzień Lasu oraz Międzynarodowy Dzień Wody. Organizacją wycieczki zajęło się Sołectwo Smołdziński Las (gmina Smołdzino) z niestrudzoną Panią Sołtys na czele.


Więcej
Konkurs przyrodniczy21.03.2019

VII edycja konkursu przyrodniczego pn. „Ochrona przyrody w Słowińskim Parku Narodowym i Nadleśnictwie Lębork” organizowanego przez Słowiński Park Narodowy i Nadleśnictwo Lębork w tym roku odbędzie się przy współpracy Biblioteki Miejskiej w Łebie.


Więcej
Spotkanie ornitologów Pomorza w Łebie14.03.2019

Spotkanie ornitologów Pomorza w Łebie

IX Zjazd Ornitologów Pomorza w tym roku odbył się w Łebie w dniach 08-10.03.2019r. Nasza obecność też została zaznaczona jako ważnego miejsca dla ornitofauny na mapie Pomorza.


Więcej
Podsumowanie II Akcji Karmnik w Słowińskim Parku Narodowym01.03.2019

Podsumowanie II Akcji Karmnik w Słowińskim Parku Narodowym

Zakończyliśmy zimowe obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik 2018/19 w Słowińskim Parku Narodowym. Był to bardzo udany drugi sezon – podczas 7 odłowów zaobrączkowaliśmy 726 osobników z 16 gatunków. Odczytaliśmy 353 własne wiadomości powrotne. Pojawiły się również zagraniczne obrączki obce!bogatka posiadała obrączkę z Litwy, ze stacji Ventės ragas, natomiast modraszka posiadała obrączkę z Rosji.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..