Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona Ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”21.09.2022

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona Ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”; plakat dotyczący Międzynarodowej Konferencji Naukowej z tytułem Konferencji, składem komitetu naukowego i organizacyjnego, z logotypami na tle zdjęcia łodzi rybackiej płynącej przez jezioro o wschodzie słońca

W dniach 22-24 września br. odbędzie się w Łebie organizowana przez Słowiński Park Narodowy Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ochrona ekosystemów wodnych a ich udostępnianie”.
Patronat honorowy nad Wydarzeniem objęła Minister Klimatu i Środowiska Pani Anna Moskwa, patronat medialny - Telewizja Polska S.A. w Gdańsku, Radio Gdańsk i Głos Pomorza.


Więcej
Zaproszenie do udziału w konkursie poetyckim01.09.2022

Szczyt gałązki drzewa z dwoma sercowatymi liśćmi. Na ziolonoburym tle tytuł konkursu "Serce drzewa" oraz napis informujący o terminie nadsyłania prac, możliwości wygrania cennych nagród oraz regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej Roztoczańskiego Parku Narodowego.

W imieniu Dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego serdecznie zapraszamy do udziału w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przyroda jaką znam” pt. „Serce drzewa”.


Więcej
Rok 2022 Rokiem Botaniki23.08.2022

Na rozmazanym, zielonym tle widoczne dwa różowe kwiaty z płatkami wywiniętymi ku górze i pręcikami oprószonmi rdzawym pyłkiem. Na kwiatach siedzą dwa motyle.

Niemal codziennie przypada jakaś okazja do świętowania. Niektóre wydarzenia trwają tydzień, rok lub nawet wielolecia. Uchwałą Senatu RP z dnia 26 listopada 2021 r. cały 2022 rok został ustanowiony Rokiem Botaniki. Słowiński Park Narodowy włączył się w działania na rzecz popularyzacji wiedzy o florze.


Więcej
Złota Pinezka Map Google dla Słowińskiego Parku Narodowego 19.08.2022

Statuetka w kształcie złotej pinezki na podstawie z szarej kostki, stojąca na drewnianym stole. W głebi budynek, obok którego gruby pień drzewa.

Słowiński Park Narodowy znalazł się w gronie 15 laureatów Złotych Pinezek Map Google jako jeden z 5 Parków Narodowych w Polsce. To druga edycja projektu Google, który przyznaje to wyróżnienie na podstawie ocen i opinii Użytkowników Map.


Więcej
IX Rodzinny Piknik Ekologiczny04.08.2022

Plakat tytułowy do artykułu

W sobotę 6 sierpnia 2022r. w godz. 10:00 – 14:00 przy Muzeum SPN w Czołpinie odbędzie się IX Rodzinny Piknik Ekologiczny, którego organizatorem jest Słowiński Park Narodowy, a współorganizatorami – Gośćmi: Pan dr Tomasz Kijewski z Instytutu Oceanologii PAN z Sopotu oraz przedstawiciele WWF Polska.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..