Aktualności

covid
Konkurs "Imiona dla Bielików" 24.05.2021

Dwa bieliki w wolierze, jeden siedzi na trawie tyłem odwrócony, drugi siedzi obok na drewnianym słupku leżącym na trawie

W wolierze Słowińskiego Parku Narodowego znajdują się 2 bieliki, które do tej pory nie otrzymały oficjalnych imion. Stąd prośba w formie konkursu o ich nadanie. Zgodnie z poglądem, że imię determinuje sposób zachowania, cechy, charakter, postrzeganie przez otoczenie itp. chcielibyśmy, aby imiona naszych bielików były wyjątkowe.


Więcej
Zaproszenie na wydarzenie edukacyjne w dniu 1 czerwca 2021r20.05.2021

Grupka dzieci uczestnicząca w grach i zabawach na na posesji Muzeum SPN w Czpłpinie. W tle widoczny budynek kasy muzeum. Pękna słoneczna pogoda

W dniu 1 czerwca z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych oraz Międzynarodowego Dnia Dziecka Słowiński Park Narodowy organizuje wydarzenie pod nazwą „Ostoja Słowińska - przyrodniczą perłą Europy”. Na uczestników zajęć organizowanych w ramach oferty  edukacyjnej Muzeum SPN w Czołpinie czekają gry plenerowe, zabawy i niespodzianki.


Więcej
Dzień Ziemi w SPN – 26. edycja konkursu literacko-plastycznego19.03.2021

Praca Alicji Bloch wyróżniona w konkursie Dzień Ziemi w SPN w 2020r.Praca wykonana farbami plakatowymi, przedstawia fantastyczne zwierzę z pyskiem wilka, uszami zająca i grzywą lwa.

Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek i miejsce zamieszkania do udziału w 26. edycji konkursu plastyczno-literackiego.
Jak zwykle odbywa się on w trzech kategoriach wiekowych. Dla każdej z nich przygotowaliśmy osobne tematy i regulaminy.


Więcej
Konkurs MKiŚ03.03.2021

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, bohaterów, którzy w powojennej Polsce stanowili podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne.

Przypominamy ich sylwetki, prezentując prace nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska pt. „Żołnierze Wyklęci – nierówna walka o niepodległość Polski".


Więcej
Nowe podejście na latarnię morską w Czołpinie26.02.2021

Okrągła, ceglana wieża latarni morskiej w Czołpinie zwieńczona galerią widokową i laterną

Z przyjemnością informujemy, że w najbliższym czasie powstanie nowe, estetyczne i funkcjonalne podejście do latarni morskiej w Czołpinie.
W ramach inwestycji wykonane zostaną schody o długości około 350 m i konstrukcji stalowej, posadowione bezpośrednio na betonowych fundamentach.


Więcej

Komunikaty

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..