Articles

WAŻNE !!! PLAŻE W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM ZAWSZE BYŁY I SĄ DOSTĘPNE!!!

PLAŻE W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM DOSTĘPNE!!!W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o zamknięciu plaż w Słowińskim Parku Narodowym informujemy, że od 2014 roku, w wyniku ustaleń z mieszkańcami gminy Smołdzino, utworzono i udostępniono dodatkowe dwa szlaki turystyczne w nowych lokalizacjach. Turyści odwiedzający Gminę Smołdzino, Ustka i miasto Łeba mogą zatem bezpłatnie i swobodnie wędrować wzdłuż całego wybrzeża brzegiem morza, odpoczywając w dowolnym miejscu plaży, na odcinku od Rowów przez Czołpino do Łeby (około 32 km plaż). Trzeba jednak pamiętać, że są to bardzo długie trasy, bez innych miejscowości leżących po drodze, bez możliwości zapewnienia toalet. Zabieramy: okrycie na głowę i ramiona oraz okulary słoneczne jeżeli jest słońce, jeżeli zimno – ubieramy się jak lubimy (ale tak żeby ciało mogło oddychać), plecak, który należy zaopatrzyć w wodę i przekąski, realnie oceniamy swoje możliwości kondycyjne i zdrowotne – to ciężka wyprawa na kilkanaście godzin. Śmieci, które tworzymy po drodze, zabieramy ze sobą żeby nie jadły ich zwierzęta ale też ze względów estetycznych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa odpoczywającym turystom i mieszkańcom, w miejscach gdzie jest możliwy dojazd służb ratowniczych, zapewnienie sanitariatów oraz gdzie Gminy zatrudniają ratowników wyznaczono, dodatkowo, niżej wymienione miejsca do długotrwałego i plażowania latem.:

  • Ok 3000 m na wschód od Rowów
  • Ok 3000 m na wysokości Czołpina
  • Na zachód od strony Łeby

Zapraszamy zatem mieszkańców i turystów - takich pięknych i unikalnych na skalę światową, widoków i osobliwości natury nie zobaczycie nigdzie. PLAŻE W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM SĄ BEZPŁATNE I OTWARTE.

Pamiętajmy, spacerując, podglądając zwierzęta, fotografując, że Park jest naszym wspólnym „bogactwem naturalnym”. Prosimy, jeżeli wędrujecie po plażach, uważajcie na ptaki lęgnące się na kamienistych odcinkach, nie płoszcie ich, nie depczcie po gniazdach, jeżeli zauważycie fokę nie podchodźcie- ona, żeby przeżyć musi odpocząć i wyschnąć, a nas ludzi się boi.

 

 


Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..