Poszukiwanie skarbów

Aplikacja "Słowiński Park Narodowy - Poszukiwanie skarbów" została opracowana w ramach oferty edukacyjnej realizowanej przez Muzeum SPN w Czołpinie.

Korzystając z aplikacji goście Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie otrzymają praktyczne wskazówki, jak przygotować się do wizyty, jakie atrakcje czekają na nich w muzeum i jego okolicy.

Aplikacja zachęca również do eksploracji Słowińskiego Parku Narodowego poprzez Poszukiwanie Skarbów – w 14 wyjątkowo interesujących punktach Parku ukryto skrytki z pieczątkami. Korzystając z mapy i wskazówek dostępnych w aplikacji poszukujemy skrytek, po znalezieniu, na karcie z mapą przybijamy pieczątkę oraz wykonujemy kilka pamiątkowych fotografii za pomocą aplikacji. Poszukiwania należy rozpocząć od punktów: Muzeum SPN w Czołpinie(1) i Osada Latarników w Czołpinie(2). Po odnalezieniu co najmniej 3 punktów można w aplikacji wygenerować komiks z wplecionymi w historię poszukiwania skarbów wcześniej zrobionymi zdjęciami.

Aplikacja Słowiński Park Narodowy - Poszukiwanie skarbów dostępna jest pod linkiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spn.gps

Aplikacja powstała w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0008/16 „Nawigacja w Przyszłość - Muzeum Latarnictwa i Ochrony Wartości Przyrodniczo-Kulturowych Wybrzeża Słowińskiego jako nowoczesne narzędzie programu edukacji ekologicznej Słowińskiego Parku Narodowego”, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Grafika po lewej – Rewers instrukcji w formie protokołu z poszukiwań skarbów, który wypełniają uczestnicy gry terenowej. W podkładzie mapka sytuacyjna obszaru SPN. Lokalizacja skrytek zaznaczona białymi polami oznaczonymi numerami od 1do 14. To miejsca, gdzie na mapie należy przybić pieczątki, które są  ukryte w skrytkach w najciekawszych miejscach w okolicy Muzeum SPN w Czołpinie.  Grafika po prawej – Instrukcja Poszukiwacza Skarbów opisująca, w jaki sposób przeprowadzić grę terenową. W podkładzie mapka sytuacyjna okolic Czołpina z zaznaczeniem lokalizacji Muzeum SPN oraz latarni morskiej w Czołpinie. W centrum piktogram muzeum i latarni połączone z kodami QR w ramkach z napisem ciekawe miejsce, umieszczonymi  z prawej strony obrazka. W lewym górnym rogu, w ramce w układzie pionowym znaki Funduszy Europejskich Infrastruktura i Środowisko i Uni Europejskiej Funduszu Spójności oraz logo NFOŚiGW i SPN. Od lewej i na dole cztery ramki z instrukcją przeprowadzenia gry terenowej oraz wykonania komiksu pamiątkowego ze zdjęciami zrobionymi w SPN.Deklaracja dostępności

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..